Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíj program indult a legtehetségesebb határon túli magyar hallgatóknak

A Magyar Nemzeti Bank által (MNB) elindított Pallas Athéné Közgondolkodási Program keretein belül az MNB Kiválósági Ösztöndíjának mintájára a PADE és PADS alapítványok összesen 15 millió forint értékben támogatják a Selye János Egyetem Gazdaságtudományi Karán tanuló hallgatókat.

A mai napon 48 diák kaphatta meg elsőként a Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíjat Komáromban a Selye János Egyetem dísztermében. A programnak köszönhetően a legjobb tanulmányi eredményt elérő diákok 10 hónapon keresztül havi 30 ezer forintos támogatásban részesülnek

A Pallas Athéné Alapítványok a programot a közeljövőben kiterjesztik Erdély, Kárpátalja és a Vajdaság legtehetségesebb magyar diákjaira is.