SOPRONI FELSŐOKTATÁSÉRT ALAPÍTVÁNY – ELSŐ SOPRONI PÉNZÜGYI DIÁKKONFERENCIA

A Soproni Felsőoktatási Alapítvány szervezésében megrendezésre került I. Soproni Pénzügyi Diákkonferencia megkoronázása volt annak a szakmai hétnek, melyet a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Kara szervezett az Újvidéki Egyetem Közgazdaságtudományi Karának, valamint az Omszki Állami Egyetem Közgazdaságtudományi Kar oktatóinak és diákjainak részvételével.

A gazdag programkínálatból kiemelkedően sikeres volt a többi között a 2008-2009-es gazdasági válság Visegrádi országokra gyakorolt hatását bemutató előadás, az orosz rubel helyzetéről szóló beszámoló, a Magyar Nemzeti Bank 2010 után megváltozott monetáris politikai eszköztárának ismertetése, valamint az egyes országok, így a Török Köztársaság megváltozott külpolitikájának ismertetése. A konferencián egy angol és egy magyar nyelvű szekciót állítottak össze a szervezők. A magyar nyelvű szekció témái szorosan kapcsolódtak a pénzügyi világhoz, az angol nyelvű szekció már több területet érintett.