Nem közbeszerzés-köteles a Pallas Athéné Alapítványok által kezdeményezett Buda Palota felújítása

Önként kérte a Közbeszerzési Döntőbizottságot (KBD) a Pallas Athéné Alapítványok tulajdonában álló Buda Palota Kft., hogy vizsgálja meg az felújítási munkálatok kiírása kapcsán köteles e közbeszerzési eljárást lefolytatni.

A Döntőbizottság a vizsgálat után megállapította, hogy a cég tevekénységét piaci alapon végzi, nyereség realizálása érdekében. Kizárólag saját tulajdonú ingatlant ad bérbe, nem közérdekű tevékenységet lát el, így nem tartozik a közbeszerzési törvény hatálya alá. A társaság a hatóság döntését tudomásul veszi.

Ezzel rövid időn belül megkezdődhet a Széll Kálmán téren található műemlék épület felújítása, amely az utóbbi évtizedekben folyamatosan állagromláson ment keresztül, rontotta a városképet. Az Alapítványok értékteremtő tevékenységének eredményeként az épület modern irodaházként fog újra nyitni várhatóan 2018-ban.

A Pallas Athéné Alapítványok által létrehozott cégek ingatlan vásárlásainak elsődleges célja az alapítványoknak jutatott vagyon magasabb hozam mellett történő befektetése. Az alapítványok gazdasági stabilitásuk tovább növelése érdekében  hosszútávú, alacsony kockázatú, biztonságosan magas hozamot termelő ingatlanportfolió kiépítésén dolgoznak.

Az Optima Befektetési Zrt. honlapja az alábbi oldalon érhető el: