A Pallas Athéné Alapítványok aktívan léptek állampapír-portfoliójuk leépítése érdekében

A Pallas Athéné Alapítványok megvizsgálva az Európai Központi Bank észrevételeit aktívan léptek az állampapír-portfoliójuk leépítése érdekében. Az alapítványok államkötvény-portfoliójuk egy részét hozamtermelő ingatlanbefektetések céljára csoportosítják át. 2016-ban az államkötvények állománya közel 56 milliárd forinttal csökkent.

Az alapítványok vásárlásainak elsődleges célja az alapítványi vagyon magasabb hozam mellett történő befektetése. Az ingatlanpiac felé történő fordulást az alacsony pénzpiaci kamatok is szükségessé tették. Az utóbbi években a jegybank sikeres kamatcsökkentési politikájának köszönhetően történelmi alacsony szintre csökkentek a kamatok. Ez felvetette annak szükségességét, hogy az alapítványok magasabb hozamtermelő képességű befektetéseket keressenek.

A Pallas Athéné Alapítványok álláspontja az, hogy az állampapír-portfoliójuk összetétele nem sérti az EKB előírásait.