Több mint ezer pályázatot támogattak a Pallas Athéné Alapítványok

A Pallas Athéné Alapítványok közzétették a 2016 utolsó negyedévében nyújtott támogatások listáit. Az alapítványok megalakulásuk óta több mint ezer oktatási, kutatási témájú pályázatot támogattak közel 4,9 milliárd forint értékben. Az alapítványok a felelősségteljes és eredményes működésüknek köszönhetően alapításuk óta megőrizték és gyarapították vagyonukat, amelyet oktatásfejlesztésre fordítottak.

A Pallas Athéné Alapítványok megalakulásuk óta több mint 40 nyilvános pályázati kiírást kínáltak a tudományos munka iránt érdeklődő hallgatóknak, oktatóknak, kutatóknak és doktoranduszoknak. A pályázatok segítségével több mint 20 felsőoktatási intézmény oktatásfejlesztési tevékenységét támogatták. Az alapítványi támogatásoknak köszönhetően több mint 80 konferencia, 200 kutatói és ösztöndíj program valósult meg, valamint több mint 150 publikáció, könyv, vagy tananyag jelent meg.

A Pallas Athéné Alapítványok pályázati kiírásai nyilvánosak, a támogatási szerződések listái megtekinthetőek az alapítványok honlapjain. Az alapítványok a felelősségteljes és eredményes működésüknek köszönhetően alapításuk óta megőrizték és 1,93 milliárd forinttal gyarapították vagyonukat, amelyet oktatásfejlesztésre fordítottak.