Oktatási és konferencia központot létesítenek a Pallas Athéné Alapítványok a Balaton északi partján

A központ ad otthont a Magyar Vezetéstudományi Iskolának is

Budapest, 2015. október 27. – A Pallas Athéné Alapítványok megvásárolták a korábbi balatonkenesei MÁV üdülőt annak érdekében, hogy a meglévő épületegyüttes fejlesztését követően 2016 nyarától oktatási és konferencia célokra használják. A létesítmény ad majd otthont a Magyar Vezetéstudományi Iskolának is.

Az üdülőt közösen vásárolta meg a hat Pallas Athéné Alapítvány (a PADA, a PADS, a PADOC, a PAGEO, a PADMA és a PADI Alapítvány) a MÁV Vagyonkezelő Zrt. nyilvános pályázatán az eredeti, 890 millió forint + ÁFA hirdetési áron. Miután a MÁV Vagyonkezelő 2014. július 10-i jelentkezési határidővel meghirdetett pályázati kiírására nem volt eredményes, a MÁV Vagyonkezelő Szombathelyi Területi Kirendeltsége egyszerűsített értékesítési eljárásban hirdette az ingatlant. Az idei nyilvános pályázaton a Pallas Athéné Alapítványok sikeres pályázatot nyújtottak be, és vásárolták meg az épületegyüttest. Az alapítványok a pályázaton történő részvételt megelőzően igazságügyi ingatlanforgalmi értékbecslést készítettek, az értékbecslés szerinti forgalmi érték meghaladta az ingatlan vételárát.