A közpénzügyi gondolkodás megújítása – konferenciasorozat alapítványi támogatással

A Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége 2017 és 2018 között hét állomásos konferenciasorozatot szervezett Budapesten (két alkalommal) és további öt megyei városban a Pallas Athéné Domus Sapientiae (PADS) Alapítvány (jogelődje a PADA Alapítvány) támogatásával.

A konferenciasorozat célja a nem konvencionális eszközökre épülő gazdaságpolitika eredményeinek, módszertanának és az új típusú közgazdasági gondolkodásnak egyetemi hallgatók, oktatók, a helyi véleményformáló értelmiség körében történő népszerűsítése kapott prioritást.

Mindegyik konferencia célja az volt, hogy a közgazdasági, pénzügyi gondolkodás elterjesztésével az oktatást fejlesztését szolgálják. A programokba bekapcsolódtak a határon túli egyetemek is, így a komáromi Selye János Egyetem és az Újvidéki Egyetem.