A GVH jóváhagyta a Pallas Athéné Alapítványok ingatlanvásárlásait

A Gazdasági Versenyhivatal nem emelt kifogást a Pallas Athéné Alapítványok fővárosi és debreceni ingatlanvásárlásai kapcsán. A most megvásárolt budapesti ingatlanok értéküket és nagyságukat tekintve összesen sem érik el a budapesti ingatlanpiac 1%-át, így nem lehet szó a piac befolyásolásáról sem rövid, sem hosszú távon, ezt igazolta a Versenyhivatal határozata is – mondta a döntés kapcsán Fekete Zoltán, az Optima Befektetési Zrt. vezérigazgatója. A GVH engedélyét azért kérték ki, mert felmerült, hogy az MNB és az alapítványok versenyjogi szempontból egy csoportot alkotnak.

Mint ismeretes, a Pallas Athéné Alapítványok vagyonát kezelő cég a Millenáris Parkban található két irodaházat és a Buda Palotát valamint az IT Services Hungary Kft. Debrecenben lévő irodaházát vásárolta meg. Az alapítványok a vagyonukat nem költik el, a befektetéseik hozamát fordítják társadalmilag kiemelkedően hasznos céljaik megvalósítására. Az állampapír-portfóliót fokozatosan hozamtermelő ingatlanokra cserélik, az Európai Központi Bank állásfoglalásával összhangban.