Centre For Long-term Sustainability - A hosszú távú fenntartható fejlődéssel kapcsolatos tudományos munka új központja

A Neumann János Egyetem Szenátusa május első napjaiban hagyta jóvá a Centre For Long-term Sustainability indítását, amely a hosszú távú fenntartható fejlődéssel kapcsolatos tudományos munka új központja kíván lenni.

A központ speciális kutatási és ösztöndíjprogramot indít szoros együttműködésben akadémiai és szakmai partnereivel. A program célja a fenntarthatóság témájában kimagasló eredményeikkel és publikációikkal nemzetközi hatást kiváltó hazai és külföldi kutatók munkájának ösztönzése és összekapcsolása a magyar tudományos élettel.

Az intézmény székhelye Budapesten az Úri utca 72. alatt található felújított műemlék épületben lesz. Az budai várnegyed egyik ikonikus saroképülete hosszú évek óta üresen állt, állapota rohamosan romlott. Ekkor vásárolta meg évekkel ezelőtt a Magyar Nemzeti Bank Alapítványa és újította fel, amely alkalmassá vált arra, hogy egyetemi együttműködések réven a világ élvonalába tartozó professzorokat hívjon meg és láthasson vendégül Budapesten.

Csizmadia Norbert, a PADME Alapítvány elnöke