Kollégáink, a robotok – konferencia a PADS Alapítvány támogatásával

A Pallas Athéné Domus Sapientiae (PADS) Alapítvány támogatásával rendezték meg 2018. október 12-én a Kollégáink, a robotok – avagy a post-materiális gazdaság menedzseri kihívásai című konferenciát a Fővárosi Közgyűlés Dísztermében.

A rendezvény célja azon döntési-, etikai szituációk feltárása volt, melyekkel a vállalatvezetők már közeljövőben szembesülhetnek a technológia uralta gyártási, munkaszervezési és munkaerőkiválasztási folyamatok során. A konferencia válaszokat keresett a mesterséges intelligencia a gazdasági folyamatokban történő beépülésének emberi és etikai kihívásaira is.

A konferencia innovatív módon vonta be a jelenlévő vállalatvezetőket a döntési szituációkba, így véleményüket megismerve kimozdították a résztvevőket a hagyomány passzív hallgatói szerepből, és a konferencia aktív szereplőjévé tették a hallgatóságot.