Létrejött a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány

A Pallas Athéné Alapítványokat az MNB a 2014-ben megalkotott Közgondolkodási Programjának részeként hozta létre, amelynek célja többek között, hogy emelje a magyarországi közgazdasági oktatás színvonalát és növelje az általános közgazdasági műveltséget oktatási programok szervezésével, kiemelkedő tehetségek egyéni gondozásával.

Az alapítványi struktúra áttekintését követően a Magyar Nemzeti Bank (MNB) mint a Pallas Athéné Alapítványok alapítója döntése nyomán összeolvad a Pallas Athéné Domus Scientiae Alapítvány (PADS) és a Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány (PADOC). Az alapítványok általános jogutódjaként a jövőben létrejövő Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány (PADE) az eredeti célok megtartása mellett és a teljes vagyon átvételével biztosítja a feladatok hatékony ellátást az oktatás területén.