Competitiveness of the CEE Region in the Global Economy nemzetközi konferencia

A Vállalatgazdasági Tudományos és Oktatási Alapítvány az Academy of International Business (AIB) Central and Eastern European (CEE) Chapter-rel együttműködésben 2014. október 9-11. között a Mercure Buda Hotelben rendezte meg az első Chapter-konferenciát és a 2. versenyképességi munkakonferenciát, melynek vezértémája a közép-kelet-európai régió versenyképessége volt.

Az AIB a nemzetközi üzleti gazdaságtannal foglalkozókat tömörítő, a legnagyobb taglétszámú és presztízsű nemzetközi tudományos-szakmai szervezet. Folyóirata, a Journal of International Business a gazdálkodástan egyik legmagasabb impakt faktorú folyóirata.

A Competitiveness of the CEE Region in the Global Economy címmel megrendezett 2014-es konferenciára 18 országból várták a résztvevőket. Az angol nyelvű szekciókban hazai és külföldi kutatók mutatták be azokat a tendenciákat, amelyek a közép-kelet-európai térség vállalatainak nemzetközivé válását jellemzik. A rendezvény a PADA Alapítvány támogatásával valósult meg.

aib_logo