Összeolvadt a Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány és a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány (PADA) és a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány (PADMA) feladatait az újonnan létrejött Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítvány (PADS) fogja ellátni.

A Magyar Nemzeti Bank, mint a Pallas Athéné Alapítványok alapítója áttekintette az eddigi alapítványi struktúrát, amely után az a döntés született, hogy a PADA és a PADMA összeolvadás útján egyesülnek. A létrejött új Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítvány ötvözi a korábbi két alapítvány céljait és teljes vagyonát.

A Pallas Athéné Alapítványokat az MNB a 2014-ben megalkotott Közgondolkodási Programjának részeként hozta létre, amelynek célja többek között, hogy emelje a magyarországi közgazdasági oktatás színvonalát és növelje az általános közgazdasági műveltséget oktatási programok szervezésével, kiemelkedő tehetségek egyéni gondozásával.