Könyvek és periódikus lapok kiadását támogatja a PAIGEO

Céljaival összhangban, a geopolitika és kapcsolódó diszciplínák, valamint az innovációs kutatás-fejlesztési témakörökben megjelent könyvek és periódikus lapok kiadását támogatja a PAIGEO.

A Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány elő szeretné segíteni, hogy a geopolitika és kapcsolódó diszciplínák, valamint az innovációs kutatás-fejlesztési témakörökben olyan új tudományos eredmények szülessenek, illetve olyan publikációk jelenjenek meg, amelyek segítik a szakterület hazai megerősödését, és tudásteremtéssel hozzájárulhatnak Magyarország geopolitikai és gazdasági érvényesülésére irányuló törekvéseihez.

A PAIGEO ezért – céljaival összhangban – olyan könyvkiadókat és jogi személyiséggel rendelkező szervezeteket támogat, melyek már szakmailag elismert publikációkkal bizonyították, hogy fontos szellemi műhelyt alakítottak ki.

A PAIGEO Alapítvány támogatásával eddig megjelent kiadványok:

1. Magyar Földrajzi Társaság gondozásában jelent meg: Geopolitikai Konferencia 2017 című konferenciakötete.
  2. ELTE Eötvös Kiadó Kft. gondozásában jelent meg: Balogh András - Délkelet-Ázsia történelme című kötete.
  3. Édesvíz Kiadó Kft. gondozásában jelent meg: Minsoo Kang - Hong Gildong kalandjai című kötete.
  4. Magyar Nyelvőr Alapítvány gondozásában jelent meg: Kiss Róbert Richárd – Így látják a magyarokat a világban című kötete.