Kínai és európai fiatal értelmiség látókörét bővítő konferenciát rendeztek Pécsett

A pécsi Kodály Központban 2018-ban rendezték meg a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai (PAIGEO) Alapítvány támogatásával az „Európai és Kínai Fiatal Vezetők Fóruma” című konferenciát.

A rendezvény életre hívásának célja az volt, hogy az európai és a kínai ifjúsági vezetők találkozásából bekövetkező tapasztalatcsere hozzájáruljon a korszakok és kulturális különbségek által előidézett hatások semlegesítéséhez, elősegítse az európai és kínai fiatalok értelmi párbeszédét, együttműködését.

A konferencián részt vevő hallatóság tagjai egyéb programok mellett részt vehettek az „Egy övezet, egy út” kerekasztal beszélgetésen, meghallgathatták a V4-ek és Kína felsőoktatási együttműködésében rejlő lehetőségeket és kihívásokat, megismerhették a Kína és Európa között működő befektetési politikai törekvéseket.