Felelősségteljes gazdálkodás mellett növekedett a Pallas Athéné Alapítványok vagyona

A Pallas Athéné Alapítványok a biztonságos és felelősségteljes gazdálkodásuk eredményeképpen 3,426 milliárd forinttal gyarapították vagyonukat az alapításuk óta. A vagyonnövekedést úgy tudták elérni, hogy több mint 6,5 milliárd forint értékben 1200 oktatási, tudományos pályázatot támogattak.

Az átlátható működés érdekében az alapítványok minden negyedév végén kimutatást közölnek vagyonelemeik helyzetéről.

A vagyonelemek értéke a 2018. március 31-i állapot szerint az alábbiak szerint alakul: A Pallas Athéné Alapítványoknak juttatott összesen 266,4 milliárd forintnyi vagyonból a vagyon értéke 269,826 milliárd forint, az alapítványok és az általuk alapított gazdasági társaságok összességében 95,824 milliárd forintot ingatlanban, 62,322 milliárd forintot befektetési jegyben, 56,146 milliárd forintot vállalati kötvényekben, 30,191 milliárd forintot bankbetétben és 25,341 milliárd forintot állampapírokban tartanak.

Az alapítványok a formából adódó szabályozás miatt is kötelesek megőrizni a rájuk bízott vagyont. Azt nem költhetik el, csak befektethetik és annak hozamát használhatják fel tevékenységük során. Az alapító által juttatott vagyont az alapítványok körültekintő kockázatvállalással kezelik oly módon, hogy biztonságos befektetéssel a lehető legmagasabb hozamot érik el. Az alapítványok kizárólag ezen befektetések hozamaiból gazdálkodhatnak, így tevékenységük hosszú évtizedeken át önfenntartó lesz.