Az alapítványról

A Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány legfontosabb célja az értékteremtés, ez igaz a szellemi tőke gyarapítása – oktatás, kutatás, innovatív vállalkozások támogatása –, valamint a történelmi épületek felújítása területén is. Az alapítvány az értékteremtő munkát átláthatóan, szakmai alapokon és hatékonyan végzi.

A Magyar Nemzeti Bank a 2014. május 15-én közzétett Alapokmányában megfogalmazott Társadalmi Felelősségvállalás Stratégiájával összhangban hirdette meg a Pallas Athéné Közgondolkodási Programot. A program támogatása céljából hat, egymástól és az alapítótól független alapítvány kezdte meg a tevékenységét oktatási, tudományos és kulturális területen.

Az alapítványok időközben összeolvadtak, de a felelősségteljes és eredményes működésüknek köszönhetően megőrizték és gyarapították vagyonukat, a megalakulásuk óta eltelt időszakban több mint 1500 oktatási, kutatási, tudományos pályázatot támogattak.