Összeolvadt a Pallas Athéné Domus Innovationis és a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány

A Magyar Nemzeti Bank igazgatósága döntött a Pallas Athéné Domus Innovationis (PADI) és a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány (PAGEO) összeolvadásáról. E két alapítvány feladatait a létrejött Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány (PAIGEO) látja el.

A Pallas Athéné alapítványokat az MNB a 2014-ben megalkotott Közgondolkodási Programjának részeként hozta létre, amelynek célja többek között, hogy emelje a magyarországi közgazdasági oktatás színvonalát és növelje az általános közgazdasági műveltséget oktatási programok szervezésével, kiemelkedő tehetségek egyéni gondozásával.

Az összeolvadásról szóló döntését az igazgatóság az MNB által létrehozott alapítványi struktúra áttekintését követően hozta meg, mely a még hatékonyabb működés biztosítását célozza.